Laisvės a., 23, Panevėžys
Tel (8 45) 466847
info@lkba.lt

2018 m. Vasario 16 d. „Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda ŠVIESOS IR TAMSOS METAMORFOZĖS“

Vasario 13 d. Klaipėdos valstybinės kolegijos bendruomenei minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną buvo pristatyta Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda ŠVIESOS IR TAMSOS METAMORFOZĖS – tai autoriaus dovana atkurtai Lietuvai. Fotomenininkas Virgilijus Jankauskas norėjo surasti savo ryšį, asmeninę istoriją, savo šventės emociją ir tradiciją…

Paroda eksponuojama KVK bibliotekoje iki kovo 16 d.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

    Priartėjome o gal geriau – sulaukėme dienos ir progos, kuri pasitaiko ne kiekvienai kartai. Kai Lietuva gimė pribuvėjomis buvo mūsų seneliai, gal proseneliai. Mūsų tėvams teko misija sugrąžinti tai, ką buvom praradę, o mums ir mūsų vaikams bei vaikaičiams teks išsaugoti brangiausią visų mūsų turtą  LIETUVĄ.

Atsiremsiu, sakau

Į nedidelį žemės sklypelį,

       vadinamą Lietuva.

Žvilgsnį, mintį ir širdį

       joje panardinsiu.

(Just. Marcinkevičius)

Kolegijų bibliotekos švenčia Lietuvos valstybės 100-metį organizuodamos įvairius renginius ir parodas.

vasario16

2018 m. Vasario 16 d. „Lito banknotų ir monetų paroda bibliotekoje“

mainArtėjančio Lietuvos valstybės šimtmečio proga bibliotekoje (Olandų g. 16, 4 aukštas) eksponuojami lito banknotai ir monetos (1993 – 2014 m.).

Litas (Lt) – buvusi oficiali Lietuvos valiuta, naudota tarpukario metais nuo 1922 m. spalio 1 d. iki 1941 m. kovo 25 d. ir nuo 1993 m. birželio 25 d. iki 2014 m. gruodžio 31 d. (2015 m. sausio 1 d. nacionalinę Lietuvos valiutą litą pakeitė euras).

Bibliotekoje paroda vyks nuo vasario 13 d. iki vasario 23 d. Daugiau informacijos.
Už pinigų kolekciją dėkojame K. Kadikinui!

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos biblioteka

2018 m. Vasario 16 d. „Knygų paroda Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti“

mainArtėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, kviečiame apsilankyti visų fakultetų bibliotekose organizuojamose knygų apie Lietuvą parodose.

Vartydami knygas, galėsite mintimis nusikelti į Lietuvos etnografinius regionus, dvarus ar 101 legendinę Lietuvos vietą, susipažinsite su banknotų ir monetų istorija, sentimentus sužadinsite lietuviškų vestuvių nuotraukų albumu.

Į parodas maloniai kviečiame nuo vasario 12 d. iki vasario 22 d.! Daugiau informacijos.

 Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos biblioteka

Duomenų bazės Lietuvos medicinos bibliotekoje

Informacija apie prenumeruojamas duomenų bazes

Lietuvos medicinos biblioteka (LMB), įgyvendina Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos stiprinimo programos priemonę „Užtikrinti vartotojų prieigą prie medicinos informacijos išteklių bei stiprinti LMB informacinę bazę“. Siekdama įgyvendinti šią priemonę, LMB dalyvauja Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos (LMBA) vykdomame projekte „eMoDB.LT3: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai – trečiasis etapas“ (2016-09-20 – 2021-03-31). Projekto tikslas – užtikrinti MTEPI (mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų) veiklai vykdyti reikalingų tarptautinių elektroninių mokslo duomenų bazių prieinamumą. Atsižvelgdama į vartotojų reikmes, LMB šiame etape prenumeruoja 11 elektroninių mokslo duomenų bazių.

Duomenų bazėmis galima naudotis nuotoliniu būdu užpildžius nutolusio vartotojo (VPN) registracijos formą, kuri pateikta prie duomenų bazių, http://www.lmb.lt/duomenu-bazes/

Kviečiame asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistus bei mokslininkus naudotis šiomis Lietuvos medicinos bibliotekos prenumeruojamomis duomenų bazėmis:

Cochrane Library. Įrodymais pagrįstos medicinos (Evidence-based medicine) duomenų bazė, kurią sudaro: visatekstės Cochrane sisteminės apžvalgos (Cochrane Database Of Systematic Reviews), efektyvumo apžvalgų santraukos (Database of Abstracts of Reviews of Effectiveness), kontroliuojamų tyrimų registras (Cochrane Controlled Trials Registers), Cochrane apžvalgų metodologijos (Cochrane Review Methodology Database), sveikatos technologijų įvertinimas (Health Technology Assessment Database), sveikatos ekonominio įvertinimo (NHS Economic Evaluation Database) ir kt. informacija apie Cochrane bendradarbiavimo grupes.

BMJ Best Practice. Įrodymais pagrįstos klinikinės informacijos ir klinikinių sprendimų duomenų bazė, padedanti sveikatos priežiūros specialistams, mokslininkams, studentams rasti atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti tinkamiausius, ekspertų rekomenduojamus, diagnostikos, prognozės, prevencijos ir gydymo būdus.

BMJ Journals Online Collection. Visateksčių žurnalų rinkinys medicinos, sveikatos priežiūros, klinikinių tyrimų, klinikinės praktikos, įrodymais pagrįstos medicinos naujienos ir kt. sveikatos priežiūros klausimais.

Micromedex. Ekspertų atrinkta ir įrodymais pagrįsta informacija apie vaistus ir kitas chemines medžiagas, vaistų dozavimą, farmakokinetiką, vaistų saugumą, tarpusavio sąveiką, klinikinį pritaikymą, šalutinį poveikį, santykinį veiksmingumą ir kt.

EBSCO Publisching (dešimties skirtingų duomenų bazių paketas):

  • Academic Search Complete (per EBSCOhost). Visatekstė ir bibliografinė duomenų bazė medicinos, sveikatos priežiūros, viešojo administravimo, vadybos, teisės, ekonomikos, socialinio darbo, psichologijos, sociologijos, politologijos, filosofijos, kompiuterijos, viešojo administravimo ir kt. klausimais.
  • Health Source-Consumer Edition (per EBSCOhost). Patikima informacija sveikatos klausimais visuomenei. Žurnalai, laikraščiai, ataskaitos ir kt.
  • Health Source: Nursing/Academic Edition (per EBSCOhost). Medicina, slauga. Moksliniai žurnalai.
  • MEDLINE (per EBSCOhost) Bibliografinė duomenų bazė su nuorodomis į visateksčius medicinos ir sveikatos mokslų žurnalus.
  • Business Source Complete (per EBSCOhost). Ekonomika, vadyba, rinkodara, finansų apskaita. Moksliniai žurnalai, konferencijų medžiaga, mokslinių tyrimų atsakaitos, informaciniai leidiniai.
  • GreenFILE (per EBSCOhost). Bibliografinė duomenų bazė aplinkos apsaugos klausimais.
  • Library, Information Science&Technology (per EBSCOhost). Bibliografinė duomenų bazė informacijos mokslų, bibliotekininkystės, informologijos klausimais su nuorodomis į visateksčius leidinius: mokslinius žurnalus, knygas, konferencijų pranešimus ir kt.
  • MasterFILE Premier (per EBSCOhost). Viešasis administravimas, vadyba, teisė, ekonomika, socialinis darbas, psichologija, sociologija, politologija, kompiuterija, švietimas ir kt. Žurnalai, informaciniai leidiniai ir kt..
  • Regional Business News (per EBSCOhost).Verslo informacija.
  • Newspaper Source (per EBSCOhost). Straipsniai iš regioninių, nacionalinių JAV ir tarptautinių dienraščių, naujienų agentūrų.

Emerald Management eJournals Collection. Visatekstė sociologijos ir antropologijos, finansų, teisės, ekonomikos, žmogiškųjų išteklių valdymo, inovacijų, informacijos ir komunikacijos, informacinių technologijų, sveikatos apsaugos vadybos ir kt.

SpringerLink. Medicinos, ekonomikos, aplinkosaugos, teisės,  matematikos, kompiuterijos ir kt. sričių mokslų žurnalai bei knygų dalys.

Sage Journals Online. Sveikatos mokslų, gyvybės ir biomedicinos, socialinių bei humanitarinių mokslų, medžiagotyros ir medžiagų inžinerijos ir kt. sričių mokslo žurnalai.

Taylor & Francis. Medicinos, sveikatos apsaugos socialinių, humanitarinių, fizinių, mokslų žurnalai.

Wiley Online Library (STM Collection). Fizinių, biomedicinos, technologijų, socialinių ir humanitarinių mokslų žurnalai.

RefWorks. Bibliografinės informacijos tvarkymo programa, leidžianti išsaugoti informacijos šaltinių bibliografinę informaciją, juos rūšiuoti, redaguoti, atlikti įvestų įrašų paiešką, naudoti juos tekste, sudaryti literatūros sąrašus. Vartotojai gali RefWorks įrankius integruoti į MS Word programą: nuorodas įterpti į tekstą ir rengti literatūros sąrašus pagal įvairius citavimo stilius.

 

Dėl duomenų bazių kreiptis:

Regina Vaišvilienė regina.vaisviliene@lmb.lt

Simona Ivaškevičienė simona.ivaskeviciene@lmb.lt

Tel. (8 5) 261 7396

Agnės Matulionytės grafikos kūrinių „Homines Litterarum“ paroda

Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje, Technologijų fakultete, nuo sausio 15 d. eksponuojama Agnės Matulionytės grafikos kūrinių „Homines Litterarum“ paroda.

Matulionytės grafikos kūrinių serija „Homines Litterarum“ (iš lot. k. raidžių žmonės) pristato pasaulinio garso rašytojus (J. K. Rowling, J. Irving, K. Abės, V. Woolf, L. Tolstoj ir kt.) pagal vizualinius kodus – pirmoji autoriaus pavardės raidė ir orginali vieno iš jų parašyto ir pasaulyje pripažinto kūrinio vaizdinė, jau pačios autorės, interpretacija. Autorė, pateikdama tik vizualinius kodus, žmones skatina savarankiškai šių kodų analizei. Kuriant šią parodą, autorė neapsiriboja vien vaizdine forma – taip pat stengiasi perteikti kūrinio nuotaiką.

Paroda bibliotekoje veiks iki vasario 15 d.

kvk1

 

 

 

 

 

 

kvk2

 

Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau…“

Gruodžio 5 d. Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje atidaryta Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau…“. Ji veiks iki sausio pradžios.

Parodos autorius fotomenininkas Virgilijus Jankauskas ieško šiandienos ir praėjusio laiko santykio. Autorius vizualia kalba per savo prizmę perteikė požiūrį į Vydūną, jo gyvenimą jungdamas istoriją su dabartimi. Autoriaus tikslas – priminti apie Vydūno gyvenimą bei jo filosofiją šių dienų Lietuvos žmonėms. Jo išsakytos mintys ypač svarbios šiandien.

Dalyvavome konferencijoje „Neatskleistos bibliotekininkų galios: kur jų ieškoti?“

Lietuvos kolegijų bibliotekų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos 2017 m. gruodžio 1 d. dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto ir Vilniaus universiteto bibliotekos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Neatskleistos bibliotekininkų galios: kur jų ieškoti?“. Šis renginys buvo skirtas žymaus bibliotekininkystės veikėjo Vaclovo Biržiškos gimimo dienai paminėti.

Konferenciją sudarė dvi pranešimų sekcijos ir diskusijos.

Pirmoje sekcijoje „Bibliotekų vaidmenys ir veikla – strateginės įžvalgos“ buvo kalbama apie naujus uždavinius ir projektus bibliotekose, socialines inovacijas bei skaitmenines knygas. Pranešėjai pristatė užsienio šalių gerąjį patirtį ir idėjas, bei Lietuvos ir Švedijos bibliotekų tyrimus.

Antroji konferencijos sekcija „Bibliotekų įgalinimas“ apėmė bibliotekininkų etikos kodekso, etiškos lyderystės organizacijose bei motyvacijos temas.

Trečioji konferencijos dalis buvo skirta diskusijoms aktualiomis temomis: „Profesinio bendravimo orientyrai: etikos kodeksas – veiksminga bibliotekos darbo priemonė“; „Japoniškasis ikigai ir darbo meistrystės: kaip iš naujo suformuoti veiklos kryptis keičiant savo požiūrį?“; „Socialinės inovacijos bibliotekose: misija įmanoma (?/!); „Y ir Z kartos bibliotekose“.

Konferencijos dalyviai , pasirinkę labiausiai dominančią temą, galėjo padiskutuoti prie apvalaus stalo, pasidalinti patirtimi bei pasisemti naujų idėjų.

Daugiau informacijos rasite LDB internetiniame puslapyje.