LKBA bendradarbiavimas su mokyklų bibliotekomis
2025 m. spalio-gruodžio mėn. Lietuvos kolegijų bibliotekų asociacija ir Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija aktyviai bendradarbiavo įvairiose veiklose, skirtose mokyklų bibliotekų mėnesiui. Šios veiklos buvo vykdytos, atsižvelgiant į 2024 metais pasirašytą nacionalinį bibliotekų asociacijų susitarimą bendradarbiauti stiprinant bibliotekų tinklą, didinant paslaugų visuomenei įvairovę ir kokybę.
Spalio 23 d. mokyklų bibliotekų darbuotojai dalyvavo nuotoliniame LKBA pirmininkės dr. Linos Šarlauskienės seminare „Akademinių bibliotekų paslaugos ir ištekliai”, norėdami geriau įsigilinti į patikimų šaltinių bei dirbtinio intelekto įrankių etišką naudojimą studijose, būsimų studentų reikiamas ugdyti kompetencijas informacinio raštingumo srityje.
Visi mokyklų bibliotekų darbuotojai spalio-lapkričio mėnesiais buvo pakviesti atvykti į kolegijų bibliotekas ir susipažinti su erdvėmis, paslaugomis, ištekliais, mokymais ir edukacijomis. Šiuo kvietimu susidomėjo ir spalio 8 d. į Kauno kolegijos Bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centrą buvo atvykusios moksleivių grupės kartu su mokytojais ir mokyklų bibliotekininkais iš Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos, o spalio 21 d. iš Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos. Kauno kolegijos Bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centro darbuotojos ne tik pravedė praktinę ekskursiją po biblioteką, bet ir organizavo moksleiviams edukacinį žaidimą informacinio raštingumo tema. Šioje bibliotekoje gruodžio 3 d. taip pat lankėsi Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų grupė, kuri susipažino su akademinės bibliotekos aktualijomis bei buvo užmegztas bendradarbiavimas kitoms veikloms.




