Laisvės a., 23, Panevėžys
Tel (8 45) 466847
info@lkba.lt

Bibliotekų darbuotojų stažuotės pagal ERASMUS+ programą.

2017 m. Lietuvos kolegijų bibliotekų darbuotojos kėlė savo kvalifikaciją užsienio šalių bibliotekose pagal ERASMUS+ programą:

  • Gegužės 15-19 d. Vilniaus kolegijos MTF bibliotekos vedėja Virginija Pleskienė stažavosi Bragancos Politechnikos institute Portugalijoje. Skaityti daugiau. 
  • Gegužės 22-26 d. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos bibliotekos vadovė Agnė Naujokaitė lankėsi Serbijos Novi Sad universiteto bibliotekoje. Skaityti daugiau.
  • Birželio 12-16 d. Vilniaus kolegijos SPF bibliotekos vedėja Renata Markauskienė dalyvavo Edinburgo universiteto bibliotekos (Jungtinėje Karalystėje) organizuojamoje informacijos mainų savaitėje „KEW2017“. Skaityti daugiau.
  • Birželio 26-30 d. Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekos vadovė Reda Tamelienė dalyvavo tarptautinės bibliotekų personalo savaitės mokymuose „Bibliotekos poveikis išsaugant kultūros paveldą ir mokslinių tyrimų rezultatus“ Kipro technologijų universiteto bibliotekoje. Į šiuos mokymus susirinko bibliotekininkai iš skirtingų Vokietijos, Lietuvos, Lenkijos, Anglijos, Rumunijos, Čekijos, Prancūzijos, Danijos universitetų bibliotekų plėtoti bendradarbiavimą, keistis žiniomis, patirtimi, geriausia praktika.

LKBA konferencija „Šiuolaikinių bibliotekų paslaugos ir technologijos“.

2017 m. gegužės 11-12 d. Klaipėdos valstybinėje kolegijoje vyko LKBA konferencija „Šiuolaikinių bibliotekų paslaugos ir technologijos“.

Pagrindinis konferencijos tikslas – skatinti bibliotekų bendradarbiavimą ir gerosios patirties sklaidą, siekiant teikti inovatyvias ir besikeičiančius visuomenės poreikius tenkinančias paslaugas.

Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 50 dalyvių iš Lietuvos kolegijų (Vilniaus, Kauno, Panevėžio), VGTU, KU, KTU bibliotekų, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos medicinos bibliotekos, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bibliotekos, eLABa konsorciumo bei du svečiai iš užsienio, Gruzijos, Ilia valstybinio universiteto bibliotekos ir Latvijos, Ventspilio aukštosios mokyklos bibliotekos.

Konferencijos pranešėjai skaitė informatyvius ir įdomius pranešimus apie interaktyvias skaitytojų informavimo priemones, bibliotekos informacinių sistemų galimybes ir perspektyvas, šiuolaikinių paslaugų tendencijas bibliotekose, elektroninius projektus bei kokybiškų paslaugų teikimą skaitytojams.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išklausyti vienuolika pranešimų ir susipažinti su Lietuvos universitetų, kolegijų, viešųjų bibliotekų bei Gruzijos universiteto ir Latvijos aukštosios mokyklos bibliotekų patirtimis ir naujovėmis.

Pristatyti bibliotekų sėkmingi projektai sukėlė dalyvių susidomėjimą bei naudingas diskusijas, kurios paskatino tolesnį bendradarbiavimą bei padėjo užmegzti ryšius su užsienio bibliotekų atstovais.

Konferenciją baigėme įdomia pažintine ekskursija po Klaipėdos senamiestį ir šiuo metu atstatinėjamuose Klaipėdos pilies požemiuose.

Konferencijos VIDEO medžiaga. Žiūrėti čia >>>

Pranešimai:

Inovatyvios skatytojų informavimo ir ugdymo priemonės. Dr. Lina Šarlauskienė

Akademinės bibliotekos vaidmuo studijų procese. Jurgita Senulienė

Biblioteka studijų proceso dalyvė: VGTU bibliotekos informacinė sistema BUS. Sandra Vaičiūnaitė

Mokslinės produkcijos sisteminimas eLABa PDB – iššūkiai ir galimybės. Aurelija Striogienė

eLABa – dabartis ir perspektyvos. Linas Salelionis

Šiuolaikinės paslaugos bibliotekose: bendros tendencijos. Dr. Daiva Janavičienė

From traditional services to Library 2.0 – case of Ilia State University. Giga Khositashvili

Big Efforts of a Small Regional University College Library. Solvita Štekerhofa

Kokybiškų paslaugų užtikrinimas bibliotekos vartotojams. Audronė Mecelienė

Lietuvos medicinos biblioteka – medikų ir pacientų partneris stiprinant pacientų sveikatą. Jūratė Stukienė

Krašto paveldo gidas ir kiti elektroniniai projektai Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Toma Gergelienė

« 1 2 »

Visuotinis susirinkimas

2015 m. vasario 12 d. Kauno kolegijoje vyko Lietuvos kolegijų bibliotekų asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Čia suvažiavo 19 bibliotekos darbuotojų iš 10 Lietuvos kolegijų. Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centro vadovė Lina Šarlauskienė pravedė susirinkimo dalyvėms ekskursiją naujame Kauno kolegijos studijų centro pastate. Smagu buvo parodyti modernias erdves, apstatytas spalvingais baldais, patalpas, skirtas komandiniam ir individualiam darbui, atvirus bibliotekos fondus, išsidėsčiusius dvejuose pastato aukštuose, saugyklą, patogiai įrengtas darbo bei poilsio zonas.

Po ekskursijos ir trumpos kavos gėrimo pertraukėlės kolegės išklausė dalykišką Asociacijos pirmininkės Vilijos Raubienės 2014 metų veiklos ataskaitą. Vienbalsiai buvo pritarta ir patvirtinta kalendorinių metų finansinė ataskaita. Betarpiškai, kaip didelėj savoj šeimoj, tartasi ir diskutuota įvairiais bibliotekininkėms aktualiais ir rūpimais klausimais. Šiltai atsisveikinta su išeinančiomis iš LKBA tarybos kolegėmis, džiugiai sutikti nauji nariai.

Kavos puodelis ir saldumynai iš Panevėžio leido užsimegzti betarpiškiems pokalbiams ne tik susirinkimo temomis. Visus nustebino Vilniaus kolegijos bibliotekininkių atvežtas tortas. Jį vedėja Vida Sušinskienė su gražiausiais palinkėjimais įteikė naujajai Kauno kolegijos bibliotekos vadovei Linai Šarlauskienei. Ant knygos formos baltutėlio torto puikavosi logotipo atspalvio užrašas „Kauno kolegijos biblioteka“.

Neapsieita ir be kuriozų. Vos atvykusios viešnios įstrigo naujo pastato lifte. Laimė, visas išvadavo tikrai greitai atvykę Kauno liftų avarinės tarnybos darbuotojai. Na ir lifto sienos stiklinės – galima pasižvalgyti po aplinką, tad didelių fobijų nebuvo.

Nesinorėjo greitai išsiskirstyti, bet diena ėjo vakarop, o ir kelias tolimas į skirtingus Lietuvos kampelius laukė.

 

 

 

LKBA 10-mečio konferencija „Kolegijų bibliotekos: pasiekimai, iššūkiai ir perspektyvos“

2014 m. spalio 9-10 d. Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, Technologijų fakultete, vyko LKBA  10-mečiui skirta konferencija „Kolegijų bibliotekos: pasiekimai, iššūkiai ir perspektyvos“.

Konferencijoje dalyvavo per 40 Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje ir Alytuje veikiančių kolegijų bibliotekų darbuotojų. Sulaukėme ir svečių. Pranešimus, be kolegijų bibliotekininkių, skaitė viešnios iš Klaipėdos viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Audronė Balsė (skaitmeninimo sklaidos projektų vadovė) ir LCC tarptautinio universiteto bibliotekos Jolanta Kaun (bibliotekos direktorė). Labai naudingas kolegijų bendruomenei buvo ir viešnios iš Lietuvos medicinos bibliotekos Reginos Vaišvilienės dalyvavimas konferencijoje. Po jos pasisakymo per diskusijas užsimezgė bendrų darbų gairės tarp mūsų bibliotekų. Taip pat konferencijoje dalyvavo Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir infrastruktūrai Paulius Baltrušaitis, kuris Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciume atstovauja kolegijų bibliotekoms. Mums pasisekė, kad P. Baltrušaitis į LKBA konferenciją atvyko ne tik pristatyti savo pranešimo, bet ir perdavė pačias naujausias žinias iš tą dieną vykusio konsorciumo valdybos posėdžio.

Konferencijoje skambėjo įvairūs savo tematika pranešimai. Tikrai buvo įdomu pasiklausyti, kokie pokyčiai vyksta kitų kolegijų bibliotekose. Virtualiai susipažinome su naująja Kauno kolegijos biblioteka (Saulės Jakštienės pranešimas). Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos bibliotekos vedėja Marina Šabalova pristatė projektą, kurį įgyvendina Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla kartu su Liepojos jūreivystės koledžu. Pasak Marinos Šabalovos, 2015 m. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje duris atvers žinių ir el. paslaugų centras. Ypač žaismingas ir daug geros nuotaikos rimtai praktinei konferencijai suteikė Virginijos Pleskienės iš Vilniaus kolegijos bibliotekos pranešimas apie tarptautinę muzikos bibliotekų archyvų ir dokumentavimo  centrų asociaciją IAML. Laimutė Ramanauskienė, atstovaujanti Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto bibliotekai, pasidalino informacija, parvežta iš Karelijos taikomųjų mokslų universiteto bibliotekos  (Joensuu, Suomija).  Ją ir mus ypač sužavėjo šios bibliotekos veikla informacinio raštingumo ugdymo srityje.

Antra konferencijos diena irgi neprailgo. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir Klaipėdos valstybinė kolegija pasirūpino, kad kolegijų bibliotekininkų bendruomenė, susirinkusi iš visos Lietuvos, turėtų galimybę susipažinti su Klaipėdos valstybiniu jūrų uostu ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Po paskaitos uosto direkcijoje galėjome Klaipėdos jūrų uosto akvatoriją stebėti iš grei­taei­gio ke­lei­vi­nio lai­vo. Uosto direkcijos atstovai bibliotekininkams jaukiame laive surengė viktoriną. Galime pasigirti, kad  neliko nė vieno nelaimėto prizo. Po ekskursijos neleidome laiko veltui. Tuoj pat sugužėjome į Klaipėdos apskrities viešąją  I. Simonaitytės biblioteką, norėjome ir  aplankyti, ir iš arčiau susipažinti, ir pasisemti darbo patirties. Vakarop vėl išsiskirstėme po savo miestus: Vilnių, Kauną, Uteną, Panevėžį, Klaipėdą. Išsiskirstėme galvodamos, kokiomis naujomis idėjomis papildyti ne tik LKBA, bet ir savo kolegijų bibliotekų veiklą…

Nuoširdžiai dėkojame Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakulteto bibliotekos vedėjai Redai Tamelienei ir jos kolegėms, taip pat Socialinių ir Sveikatos mokslų fakultetų bibliotekų atstovėms, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos bibliotekos darbuotojoms už pagalbą rengiant šią konferenciją. Klaipėdietės pasirūpino, kad mums, kolegijų bibliotekų atstovėms, suvažiavusioms dviem dienoms į Klaipėdą, netrūktų nei dalykinių žinių nei peno sielai.

 

Konferencijos rėmėjai:

LKBA-logoLAJM logo-2naudojamas KVK logo

 

 

 

 

 

Kvietimas dalyvauti konferencijoje.doc

Programa.docx

Konferencijos pranešimai:

Vilija Raubienė. Dešimtmečio kelias ir ateities perspektyvos.pptx

Audrone Balse. Bibliotekos pasiūlymai mobiliai ir išmaniai visuomenei.pptx

Saulė Jakštienė. Kelias į naujoves Kauno kolegijos bibliotekoje.pps

Marina Šabalova. Žinių ir elektroninių paslaugų centrų įkurimas Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir Liepojos jūreivystės kolegijoje.ppt

Jolanta Kaun. Atviroji programinė įranga (FOSS) bibliotekoms ir jų skaitytojams.pptx

Virginija Pleskienė. Tarptautinė muzikos bibliotekų asociacija (IAML). Bibliotekos be sienų.pptx

Laimutė Ramanauskienė. Biblioteka ir informacinės paslaugos Karelijos taikomųjų mokslų universitete (Joensuu, Suomija).ppsx

Regina Vaišvilienė. LMB paslaugos.ppt

 

« 1 2 »