Laisvės a., 23, Panevėžys
Tel (8 45) 466847
info@lkba.lt

Žymios gamtos fotografės Dalios Račkauskaitės darbų paroda

Pasitinkant pasaulinę Žemės dieną (kovo 20 d.), Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje surengta žymios gamtos fotografės Dalios Račkauskaitės darbų paroda.

Klaipėdoje gyvenanti fotografė prisipažįsta, kad noras fotografuoti gimė dar vaikystėje, kai vartydavo didžiulius gamtos fotografijų albumus. Ją žavėjo ne vien gražūs gimtinės peizažai, bet ir paukščiai, apie kuriuos fotografė kalba su neblėstančia meile ir švelniai žemaitiškai vadina: „Mona paukšte“.

Dalia Račkauskaitė kiekvieną laisvesnę minutę važiuoja į gamtą, kur turi įsirengusi slėptuvių, kad galėtų nufotografuoti tokius mūsų gimtojo krašto sparnuočius, kurių paprastai neišvystame, nes esame nutolę nuo gamtos.

Paroda Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje eksponuojama iki birželio 1 d.

2018 m. Vasario 16 d. „Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda ŠVIESOS IR TAMSOS METAMORFOZĖS“

Vasario 13 d. Klaipėdos valstybinės kolegijos bendruomenei minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną buvo pristatyta Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda ŠVIESOS IR TAMSOS METAMORFOZĖS – tai autoriaus dovana atkurtai Lietuvai. Fotomenininkas Virgilijus Jankauskas norėjo surasti savo ryšį, asmeninę istoriją, savo šventės emociją ir tradiciją…

Paroda eksponuojama KVK bibliotekoje iki kovo 16 d.

Agnės Matulionytės grafikos kūrinių „Homines Litterarum“ paroda

Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje, Technologijų fakultete, nuo sausio 15 d. eksponuojama Agnės Matulionytės grafikos kūrinių „Homines Litterarum“ paroda.

Matulionytės grafikos kūrinių serija „Homines Litterarum“ (iš lot. k. raidžių žmonės) pristato pasaulinio garso rašytojus (J. K. Rowling, J. Irving, K. Abės, V. Woolf, L. Tolstoj ir kt.) pagal vizualinius kodus – pirmoji autoriaus pavardės raidė ir orginali vieno iš jų parašyto ir pasaulyje pripažinto kūrinio vaizdinė, jau pačios autorės, interpretacija. Autorė, pateikdama tik vizualinius kodus, žmones skatina savarankiškai šių kodų analizei. Kuriant šią parodą, autorė neapsiriboja vien vaizdine forma – taip pat stengiasi perteikti kūrinio nuotaiką.

Paroda bibliotekoje veiks iki vasario 15 d.

kvk1

 

 

 

 

 

 

kvk2

 

Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau…“

Gruodžio 5 d. Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje atidaryta Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau…“. Ji veiks iki sausio pradžios.

Parodos autorius fotomenininkas Virgilijus Jankauskas ieško šiandienos ir praėjusio laiko santykio. Autorius vizualia kalba per savo prizmę perteikė požiūrį į Vydūną, jo gyvenimą jungdamas istoriją su dabartimi. Autoriaus tikslas – priminti apie Vydūno gyvenimą bei jo filosofiją šių dienų Lietuvos žmonėms. Jo išsakytos mintys ypač svarbios šiandien.

Eugenijaus Maciaus fotografijų paroda

„Kovo 15 d. Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje įvyko fotokorespondento, operatoriaus Eugenijaus Maciaus fotografijų parodos atidarymas. Ekspozicija sudaryta iš 1960–1970 metų daugiausia žymių Lietuvos žmonių – Eduardo Mieželaičio, Stasio Krasausko, Justino Marcinkevičiaus, Marcelijaus Martinaičio, Gedimino Bagdono, kolegų-operatorių Zacharijaus Putilovo, Juozo Matonio, Gedimino Girdvainio, Kastytės Brunzaitės ir kitų – fotografijų.

Paroda veiks iki balandžio 20 d.

KVK bibliotekoje įvyko V. Jankausko fotografijų parodos „DONELAITIS“ atidarymas

Artėjant valstybės atkūrimo dienai prisiminėme poetą, lietuvių kalbos puoselėtoją Kristijoną Donelaitį. Drauge su parodos autoriumi Virgilijumi Jankausku ir parodos kuratore Ale Jankauskiene leidomės į kelionę po Mažąją Lietuvą, kur poetas gimė, dirbo ir gyveno. 

Parodos atidarymas ir susitikimas su autoriumi vyko vasario 14 d. (antradienį) KVK bibliotekoje.

 

„Jaunųjų bibliotekos specialistų gerosios patirties mainai Pabaltyje“.

2016 m. birželio 6-10 d. Virginija Kairienė, Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekininkė, dalyvavo Lietuvos  bibliotekų draugijos Jaunųjų specialistų sekcijos organizuotoje profesinėje išvykoje  „Jaunųjų bibliotekos specialistų gerosios patirties mainai Pabaltyje“.

Profesinės išvykos tikslas – jauniesiems bibliotekininkams pasidalyti patirtimi ir naujovėmis, kartu ieškoti atsakymų į šiandien bibliotekoms aktualius klausimus.

Profesinės išvykos metu buvo aplankytos Latvijos ir Estijos bibliotekos: Latvijos nacionalinė, Latvijos universiteto, Siguldos miesto, Valmieros jungtinė, Pernu mokyklos, Talino centrinė, Estijos nacionalinė, Tartu miesto ir Preili miesto bibliotekos.

Skaityti daugiau  STRAIPSNIS