Laisvės a., 23, Panevėžys
Tel (8 45) 466847
info@lkba.lt

Dalyvavome konferencijoje „Neatskleistos bibliotekininkų galios: kur jų ieškoti?“

Lietuvos kolegijų bibliotekų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos 2017 m. gruodžio 1 d. dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto ir Vilniaus universiteto bibliotekos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Neatskleistos bibliotekininkų galios: kur jų ieškoti?“. Šis renginys buvo skirtas žymaus bibliotekininkystės veikėjo Vaclovo Biržiškos gimimo dienai paminėti.

Konferenciją sudarė dvi pranešimų sekcijos ir diskusijos.

Pirmoje sekcijoje „Bibliotekų vaidmenys ir veikla – strateginės įžvalgos“ buvo kalbama apie naujus uždavinius ir projektus bibliotekose, socialines inovacijas bei skaitmenines knygas. Pranešėjai pristatė užsienio šalių gerąjį patirtį ir idėjas, bei Lietuvos ir Švedijos bibliotekų tyrimus.

Antroji konferencijos sekcija „Bibliotekų įgalinimas“ apėmė bibliotekininkų etikos kodekso, etiškos lyderystės organizacijose bei motyvacijos temas.

Trečioji konferencijos dalis buvo skirta diskusijoms aktualiomis temomis: „Profesinio bendravimo orientyrai: etikos kodeksas – veiksminga bibliotekos darbo priemonė“; „Japoniškasis ikigai ir darbo meistrystės: kaip iš naujo suformuoti veiklos kryptis keičiant savo požiūrį?“; „Socialinės inovacijos bibliotekose: misija įmanoma (?/!); „Y ir Z kartos bibliotekose“.

Konferencijos dalyviai , pasirinkę labiausiai dominančią temą, galėjo padiskutuoti prie apvalaus stalo, pasidalinti patirtimi bei pasisemti naujų idėjų.

Daugiau informacijos rasite LDB internetiniame puslapyje.